Uutiset

Takaa-ajo päättyi kahden henkilön kiinniottoon Sarkkilassa – epäillään liittyvän Porvoon ampumistapaukseen

today26.8.2019

share close

Poliisi otti sunnuntaina illalla kiinni kaksi henkilöä puoli tuntia kestäneen takaa ajon päätteeksi Sarkkilan kohdalla Tampereen ja Ikaalisten välillä.

Tilanteessa ammuttiin poliisia kohti, ja epäillyt ajoivat poliisin ajoneuvoja päin. Henkilövahinkoja ei takaa-ajotilanteessa kuitenkaan sattunut.

Keskusrikospoliisi epäilee, että kiinniotetut henkilöt liittyvät Porvoossa tapahtuneeseen ampumatapaukseen. Kaksi poliisia haavoittui ampumisessa Porvoossa sunnuntain vastaisena yönä. Toinen poliiseista on päässyt pois sairaalahoidosta. Toisella poliisilla hengenvaaraa ei ole ja hänen tilansa on vakaa.

Kirjoittaja: Ilkka Lahti

Rate it

RADIO SUN TAAJUUDET

Etelä-Pirkanmaa 96,7

Ikaalinen ja Hämeenkyrö 96,3

Kankaanpään seutu 106,7

Parkanon seutu 91,7

Tampere 107,8

Ylä-Pirkanmaa 91,5

Radio SUN on osa Pirmedioita.

 
Juontajat:

studio@radiosun.fi

Mainosmyynti:

myynti@radiosun.fi

Mainostrafiikki:

radio@radiosun.fi

Uutis-, juttu- ja menovinkit: toimitus@radiosun.fi

Radio SUN

Suvantokatu 13

33100 Tampere

Studio 010 5844 655

WhatsApp 043 2170 273

Verkkopalvelussamme käytetään evästeitä käyttökokemuksen parantamiseksi. Tutustu tietosuojakäytäntöihimme täällä.

0%