Päivän haastattelu, Uutiset

Pesismestaruus Tampereelle - perjantaille suunnitteilla yleisöjuhla

Pesismestaruus Tampereelle - perjantaille suunnitteilla yleisöjuhla

Manse PP on pesäpallon miesten Suomen mestari. Asia varmistui sunnuntaina iltapäivällä, kun tamperelaiset voittivat ratkaisevan viidennen loppuottelun Kouvolan Pallonlyöjiä vastaan jaksoin 1 – 0. Kaupin parituhatpäistä yleisöä pidettiin pitkään jännityksessä, sillä avausjaksolla ei juoksuja nähty. Toisen jakson alussa Manse kuitenkin onnistui ja lopulta se nappasi toisen jakson voiton juoksuin 3 – 0.

Manse PP:n seurahistorian ensimmäinen miesten Suomen mestaruus heltisi lopulta otteluvoitoin 3 – 2.

Seuran viime vuosien puheenjohtaja Matti Helimo kertoi tunnelmista SUN Radion haastattelussa maanantaina aamupäivällä. Helimo kertoi mm. ensi perjantaina pidettävien seuran päättäjäisten yhteyteen suunniteltavan myös jonkinlaista kansanjuhlaa Keskustorille.

Lue lisää aiheesta:

Jätä kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

Voit käyttää näitä HTML tägejä ja attribuutteja:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>