Sydänvika päätti FC Hakan kapteenin uran vain 25-vuotiaana


Valkeakosken Hakan kapteeni Jaakko Rantanen  joutuu lopettamaan pelaajauransa. 25-vuotiaalla Rantasella on todettu sydänvika, joka estää jatkossa kilpaurheilun. Rantanen ehti edustaa jalkapallon Ykkösessä pelaavaa FC Hakaa keväästä 2016 lähtien.

– Todella pettynyt olen siihen, että kilpaura päättyy näin, mutta sille ei voi nyt mitään. Haluan kiittää kaikkia niitä, kenen kanssa olen saanut päivittäin työskennellä. Pelaajia, valmentajia, seuran taustahenkilöitä sekä tietysti niitä henkilöitä, jotka ovat olleet jalkapallouraani tukemassa, Rantanen toteaa seuran tiedotteessa.

Kommentoi

XHTML: Voit käyttää näitä tägejä: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>