Listeners:
Top listeners:
Radio SUN
Taysissa avataan maanantaina 1.10. Suomen ensimmäinen henkilöasiakkaille suunnattu apteekki, Tammedi.
Apteekki on avoin kaikille apteekkipalveluita tarvitseville. Ennen kaikkea apteekki helpottaa sairaalassa asioivia, kun apteekkiin pääsee heti reseptin saatuaan, mutta apteekki palvelee myös niin lähiseudun asukkaita kuin vaikkapa alueella työskenteleviä.
Apteekki sijaitsee Tays Keskussairaalan Radius-rakennuksessa, nykyisen tilapäisen pääaulan vieressä osoitteessa Kuntokatu 2. Tammedi-apteekki on avoinna ma-pe 8-18 ja lauantaisin klo 9-15.
Syksyllä 2019 apteekki siirtyy uuteen rakenteilla olevaan pääaulaan.
Taysiin avattava apteekkiyritys ei vaikuta Pirkanmaan sairaanhoitopiirin sairaala-apteekin toimintaan, sillä sen tehtävänä on jatkossakin huolehtia sairaalayksiköiden lääkehuollosta.
Kirjoittaja: Kaisu Lämsä
Etelä-Pirkanmaa 96,7
Ikaalinen ja Hämeenkyrö 96,3
Kankaanpään seutu 106,7
Parkanon seutu 91,7
Tampere 107,8
Ylä-Pirkanmaa 91,5
Radio SUN on osa Pirmedioita.
studio@radiosun.fi
Mainosmyynti:myynti@radiosun.fi
Mainostrafiikki:radio@radiosun.fi
Uutis-, juttu- ja menovinkit: toimitus@radiosun.fi
Radio SUN
Suvantokatu 13
33100 Tampere
Studio 010 5844 655
WhatsApp 043 2170 273
Verkkopalvelussamme käytetään evästeitä käyttökokemuksen parantamiseksi. Tutustu tietosuojakäytäntöihimme täällä.