Päivän haastattelu

Tampereen Muusikot ry täyttää tänään 100 vuotta

Tampereen Muusikot ry täyttää tänään 100 vuotta

Tampereen Muusikot ry on Suomen Muusikkojen Liiton alainen paikallisosasto. Yhdistyksen jäseninä on sekä ammattimuusikoita että opiskelijoita. Yhdistys täyttää tänään tiistaina jo 100 vuotta. Tampereen Muusikot ry:n puheenjohtaja Jarno Laaksonen kertoi SUN Radion haastattelussa yhdistyksen toiminnasta sekä millaisia juhlallisuuksia alunperin oli suunniteilla ja millaisia varasuunnitelmia nyt valmistellaan. Lisäksi puheisiin nousivat koronarajoitukset muusikoiden kannalta.

 

Lue lisää aiheesta:

Jätä kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

Voit käyttää näitä HTML tägejä ja attribuutteja:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>