Uutiset

Elisa Hakasesta Pyrinnön toiminnanjohtaja

Elisa Hakasesta Pyrinnön toiminnanjohtaja

Tampereen Pyrinnön hallitus on nimittänyt Elisa Hakasen seuran uudeksi toiminnanjohtajaksi. Pitkään Pyrintöä johtanut Jarmo Hakanen jäi eläkkeelle ja vuodesta 2014 saakka urheilutoimenjohtajana toiminut Elisa Hakanen oli selvä valinta toiminnanjohtajan pestiin.

Hallituksen puheenjohtajan, Ilkka Vilosen, mukaan ”seuran kannalta on tärkeää saada tehtävään henkilö, joka on sitoutunut jatkamaan ja kehittämään sitä toimintatapaa, joka jo useamman vuoden ajan on varmistanut seuran menestyksen”.

Lue lisää aiheesta:

Jätä kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

Voit käyttää näitä HTML tägejä ja attribuutteja:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>