Listeners:
Top listeners:
Radio SUN
Jalkapalloseura Tampere Unitedin edustajat Antti Niemistö ja Kari Kivipensas vierailivat studiossa kertomassa seuran nykytilanteesta ja tulevaisuuden näkymistä.
TamU on noussut kannattajien voimin harrastesarjoista takaisin valtakunnallisiin sarjoihin. Kuluneella kaudella United on pelannut Ykkösessä, jossa joukkue taistelee edelleen jopa sarjanoususta.
Pitkällä tähtäimellä seura tavoittelee paikkaa Veikkausliigassa 2030-luvulla strategialla ”Matkalla Eurooppaan”, mutta etenee maltilla ja panostaa myös vahvasti junioritoimintaan.
Taustojen vahvistamiseksi seuralla on käynnissä osakeanti, johon voi osallistua pienelläkin summalla. Lisäksi yhteistyötä tehdään Tapparan kanssa, jolta haetaan oppia menestyksekkäästä seuratoiminnasta.
Tammelan stadionin kotiotteluissa yleisömäärät ovat tuhannen tuntumassa ja tunnelma huippuluokkaa, kertoi Tampere United ry:n puheenjohtaja Antti Niemistö.
Kuuntele koko haastattelu alta:
Kirjoittaja: Kimmo Hoivassilta
Etelä-Pirkanmaa 96,7
Ikaalinen ja Hämeenkyrö 96,3
Kankaanpään seutu 106,7
Parkanon seutu 91,7
Tampere 107,8
Ylä-Pirkanmaa 91,5
Radio SUN on osa Pirmedioita.
studio@radiosun.fi
Mainosmyynti:myynti@radiosun.fi
Mainostrafiikki:radio@radiosun.fi
Uutis-, juttu- ja menovinkit: toimitus@radiosun.fi
Radio SUN
Suvantokatu 13
33100 Tampere
Studio 010 5844 655
WhatsApp 043 2170 273
Verkkopalvelussamme käytetään evästeitä käyttökokemuksen parantamiseksi. Tutustu tietosuojakäytäntöihimme täällä.