Listeners:
Top listeners:
Radio SUN
Tampereella ja Kangasalla on mahdollista torstaina löytää yksinäinen kotia etsivä narsissi.
Kauppapuutarhaliiton Yksinäinen narsissi -tempaus järjestetään tänä vuonna neljättä kertaa. Mukana on kaikkiaan 26 paikkakuntaa ympäri Suomen.
Tempauksella halutaan tuoda ihmisille kevään iloa ja lisätä tietoisuutta Suomessa kasvatetuista kukista. Narsissiin on kiinnitetty lappu, jossa kehotetaan viemään kukka kotiin ja kuvaamaan se someen tunnisteella #yksinäinennarsissi.
Narsisseja voi löytää torstaina Helsingissä, Tampereella, Turussa, Jyväskylässä, Kuopiossa, Espoossa, Vantaalla, Järvenpäässä, Korpilahdella, Vaajakoskella, Iisalmessa, Lohjalla, Muuramessa, Pyhäjärvellä, Mynämäellä, Karkkilassa, Kangasalla, Kemissä, Äänekoskella, Savonlinnassa, Riihimäellä, Tuusulassa, Vetelissä, Raisiossa, Salossa ja Naantalissa.
Kirjoittaja: Kaisu Lämsä
Etelä-Pirkanmaa 96,7
Ikaalinen ja Hämeenkyrö 96,3
Kankaanpään seutu 106,7
Parkanon seutu 91,7
Tampere 107,8
Ylä-Pirkanmaa 91,5
Radio SUN on osa Pirmedioita.
studio@radiosun.fi
Mainosmyynti:myynti@radiosun.fi
Mainostrafiikki:radio@radiosun.fi
Uutis-, juttu- ja menovinkit: toimitus@radiosun.fi
Radio SUN
Suvantokatu 13
33100 Tampere
Studio 010 5844 655
WhatsApp 043 2170 273
Verkkopalvelussamme käytetään evästeitä käyttökokemuksen parantamiseksi. Tutustu tietosuojakäytäntöihimme täällä.
Comments are closed.